W dniach 12-13 stycznia 2019 r. w Libiążu odbył się prestiżowy I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Libiąż 2019 organizowany przez Prywatną Szkołę Muzyczną w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury. Udział w nim wzięło 141 niezwykle utalentowanych uczestników.

Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów konkursu, którymi byli:

Burmistrz Libiąża – Jacek Latko
Starosta Powiatu Chrzanowskiego – Andrzej Uryga
Burmistrz Chełmka – Andrzej Saternus
Firma Meritum – Marta i Wojciech Chowan
Agnieszka i Tomasz Siuda
Winnica Libiąż – Piotr Kurdziel
Firma Robancar – Anna i Robert Niemczyk
Restauracja Gościniec na Rozdrożu – Jarosław Kania
RPWiK Chrzanów – Tadeusz Arkit
Dominika i Grzegorz Kędziora
Cukiernia Ptyś – Joanna Galistl i Andrzej Gołębiowski
Janina Norys
Barbara Hoder
Jolanta i Jarosław Kruczek
Cukiernia NATA – Sebastian Urbański
Kwiaciarnia Stokrotka – Dorota Zimny
Firma Petrus – Violetta i Piotr Stanik
Firma EDBUD – Edward Wątroba
Olga i Stanisław Sałęga
Edward Totoń
Mariusz Linczowski
Łukasz Płatek
Elżbieta Wronka

I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Libiąż 2019 – wyniki:

Grupa I

Miejsce I:

Damian Pytel

Grane utwory:

  1. Gillock – Drifting clouds
  2. Rybicki – Wietrzyk

PSM I st. w Białymstoku

nauczyciel: Justyna Marszałek

 

Miejsce II:

Izabela Trela

  1. Garścia – Sonatina C – dur op. 51 nr 21 cz. I, II, III
  2. Berkowicz – Etiuda a – moll

SM w Domosławicach

nauczyciel: Natalia Drozen – Czaplińska

 

Miejsce III:

Maja Domagała

  1. S. Bach- Menuet G-Dur
  2. Garścia – Migdałowiec

Musik und Kunstschule Westend w Berlinie

nauczyciel: Piotr Świtoń

 

Rozalia Gut

  1. Grzebalska – W murowanej piwnicy
  2. Garścia – Sonatina C cz. I i II

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Dominika Prylińska

  1. Garścia – Sonatina op. 51 nr 1 cz. III
  2. Gillock – Grench Doll

PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, filia Rabka – Zdrój

nauczyciel: Marta Cieplińska – Korwell

 

Zuzanna Styrna

  1. Mozart – Taniec a- moll nr 2
  2. Biskupska – Deszczowy dzień

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Olga Tarlecka

  1. Miklaszewski – Sonatina C – dur cz. I
  2. Garścia – Zauroczenie

PSM I st. im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim

nauczyciel: Anna Gimpel – Jarosz

 

Anna Waśko

  1. Cwojdziński – Dla Patrycji

J.S. Bach – Bourree

SM I st. nr 1 im. S. Wiechowicza w Krakowie

nauczyciel: Barbara Pęcherska

 

Wyróżnienia:

Piotr Gabryś

  1. Gillock – The Swinging Sioux
  2. Rybicki – Wietrzyk

SM I st. w Łącku

nauczyciel: Sandra Deląg – Kiełbińska

 

Julian Hoffman

J.S. Bach – Menuet G – dur

  1. Magin – Niegrzeczni chłopcy

SM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

nauczyciel: Elżbieta Hoffman

 

Bartosz Popiela

  1. Mier – Młody duchem
  2. Perkowski – Hulajnoga

PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, filia Rabka – Zdrój

nauczyciel: Małgorzata Majda

 

Julia Wyrwiak

  1. Magin – Niegrzeczni chłopcy

Melodia ludowa – W murowanej piwnicy

PSM I st. w Libiążu

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Grupa II

Miejsce I:

Kamil Broda

PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu

nauczyciel: Iwona Polańska

  1. Prokofiew – Marsz
  2. Wójciński – Preludium

 

Miejsce II:

Zofia Michałek

  1. Gillock – Wakacje w Paryżu
  2. Bartok – For Children cz. X

ZPSM I st. im. M. Karłowicza w Krakowie

nauczyciel: Iwona Popławska – Zimowska

 

Anna Zimowska

  1. F. Bach – Bourree
  2. Chopin – Walc a moll op. posth.

ZPSM I st. im. M. Karłowicza w Krakowie

nauczyciel: Izabela Grzybek

 

Szymon Żegleń

  1. S. Bach – Małe preludium c – moll
  2. Rejino – Nocturne

PSM I st. im L. Różyckiego w Myślenicach

nauczyciel: Urszula Domarecka – Fikas

 

Stanisław Mackiewicz

  1. Haydn – Sonata C cz. I KH XVI/1
  2. Ekier – Kolorowa melodia nr 6

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Miejsce III:

Lena Filipek

  1. S. Bach – Menuet G – dur
  2. Gillock – Flamenco

SSM I st. w Strzelinie

nauczyciel: Izabela Dulińska – Bolsewicz

 

Michalina Kimla

  1. S. Bach – Menuet
  2. Cwojdziński – Preludium

ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie

nauczyciel: Dorota Moliszewska

 

Nadia Kopkowicz

  1. Gillock – Holiday in Paris
  2. Bas – Miotła Baby Jagi

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Sergiusz Karol Zduń

  1. Kuchlau – Wariacje G – dur
  2. Heller – Etiuda op. 46 nr 11

SM I st. w Tuchowie

nauczyciel: Natalia Drozen – Czaplińska

 

Wyróżnienie:

Laura Baluś

  1. Nakada – Taniec Aborygenów
  2. Ph. Telemann – Polonez D – dur

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Hanna Bochenko

  1. Garścia – Zauroczenie
  2. S. Bach – Mussete

OSM I st. w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie

nauczyciel: Barbara Feczko

 

Anna Bugaj

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa B – dur
  2. Rejino – Nokturn

SM I st. nr 1 im. S. Wiechowicza w Krakowie

Nauczyciel: Barbara Pęcherska

 

Krzysztof Duda – Legięć       

  1. S. Bach – Menuet d – moll
  2. Gillock – Flamenko

SM I st. nr 2 we Wrocławiu

nauczyciel: Piotr Świtoń

 

Apolonia Gondek

  1. S. Bach – Mussette
  2. Gurlit – Etiuda C

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Milena Kowaliczek

  1. S. Bach – Menuet d – moll
  2. Klose – Maestro w moim walcu jest mucha

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Helena Loesch

  1. Garścia – Sonatina F op. 51 nr 4 cz. I, II, III
  2. Blake – Walking in the Air

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Julia Malina

  1. Joplin – Peacherine Rag
  2. Garścia – Zmartwienie

Edu – Artist Ognisko Muzyczne w Bieruniu

nauczyciel: Joanna Świerczek

 

Lena Michalska – Wilk

  1. Garścia – Sonatina op. 51 nr 4
  2. Lefeld – Walc

OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu

nauczyciel: Wioletta Lis – Szczurek

 

Mateusz Orlof

  1. Majkapar – Zaduma
  2. Markiewiczówna – Na zielonej łące

PSM I st. im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim

nauczyciel: Anna Gimpel – Jarosz

 

Aleksandra Orzechowska

  1. Garścia – Sonatina F op. 51 nr 4 cz. I, II, III
  2. Gillock – Fountain of Diana

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Gaja Pawlik

  1. Gillock – Tarantella
  2. Garścia – Migdałowiec

PSM I st. w Gdowie

nauczyciel: Julia Michałek

 

Olga Pawlik

  1. Gillock – Flamenco
  2. Eckstein – Spooks

PSM I st. w Gdowie

nauczyciel: Julia Michałek

 

Alicja Rucińska

  1. Tansann – Elegia
  2. Zilcher – Tarantella

ZSM w Wieliczce

nauczyciel: Maria Wosiek, Izabela Grzybek

 

Jakub Skalniak

  1. S. Bach – Mussette
  2. Reinecke – Scherzino F

PSM I st. w Libiążu

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Adam Tesarczyk

  1. Miklaszewski – Sonatina C – dur cz. I
  2. Meunier – Jeleń

PSM I st. im. G. Bacewicz w Jaworznie

nauczyciel: Justyna Gacek

 

Vincent Świcarz

  1. Gillock – The autumn sketch
  2. S. Bastient – Little gray burro

ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej

nauczyciel: Elżbieta Ryś

 

Zuzanna Wojdak

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa F -dur
  2. Clementi – Sonatina C – dur op. 36 nr 3 cz. I

PSM I st. w Żegocinie

nauczyciel: Maciej Pierzchała

 

Anna Zając

  1. Berkowicz – Sonatina C cz. I
  2. Cwojdziński – Marzenie

PPSM I st. im. A. Dębskiego w Krakowie

nauczyciel: Joanna Zmarz

 

Grupa III

Miejsce I

Małgorzata Kurleto

  1. Loschorn – Etiuda G
  2. Garścia – Zimowy ogród z sikorką

PSM I st. w Gdowie

nauczyciel: Anna Huszczo

 

Antonina Mittmann

  1. Bilash – Zaduma
  2. Gillock – Karnawał – Bal

PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu

nauczyciel: Iwona Polańska

 

Miejsce II

Oliwia Domagała

  1. Garścia – Ikebana
  2. Majkapar – Burzliwy potok

OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

nauczyciel: Joanna Wrembel

 

Kamil Podżorski

  1. Schamo – Scherzo
  2. Bas – Jedwabny szalik

PSM I i II st. w Cieszynie, filia w Wiśle

nauczyciel: Iwona Ulbrich

 

Nikodem Witkowski

  1. S. Bach – Preludium c – moll nr 2
  2. Cwojdziński – W Tatrach

POSM I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie

nauczyciel: Renata Kossakowska – Lichtor

 

Miejsce III:

Franciszek Barański

  1. Chopin – Polonez g – moll
  2. Meunier – Zebra, która zgubiła swoją piżamę

POSM I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie

nauczyciel: Magdalena Mazanka

 

Maciej Buczyński

  1. Magin – Polka
  2. Garścia – Wariacje na temat melodii ludowej

SSM I st. w Strzelinie

nauczyciel: Izabela Dulińska – Bolsewicz

 

Monika Marszałek

  1. Gillock – Autumn sketch
  2. Garścia – Wulkan Fuji

PSM I st. w Białymstoku

nauczyciel: Justyna Marszałek

 

Agnieszka Nawrocka

  1. Garścia – Przygotowanie kimona na święto Nowego Roku
  2. Cwojdziński- Piłeczka

POSM I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu

nauczyciel: Joanna Kamińska – Drahejm

 

Anna Rusin

  1. Rollin – Summers Nocturne
  2. Garścia – Wulkan Fuji

SM I st. w Głogowie Małopolskim

nauczyciel: Urszula Buda

 

Kinga Słowik

  1. Burgmuller – Tarantella
  2. Rejino – Nokturn

SM w Domosławicach

nauczyciel: Natalia Drozen – Czaplińska

 

Szymon Wantuła

  1. Ph. E. Bach – Solfeggio
  2. Kabalewski – Wariacje na temat ukraińskiej melodii ludowej

ZPSM – POSM I st. im. S. Moniuszki w Katowicach

nauczyciel: Anna Kuchlewska

 

Oliwia Witkowska

  1. Rejino – Nokturn
  2. Meunier – Etiuda IV

POSM I st. im. S. Moniuszki w Katowicach

nauczyciel: Magda Górecka – Jodłowska

 

Wyróżnienie:

Gabriela Bej

  1. Majkapar – Etiuda op. 31 nr 6
  2. Pozzoli – Łyżwiarstwo

SM I st. w Sobolowie

nauczyciel: Iwona Zimowska – Popławska

 

Anna Faltyn

  1. S. Bach – Preludium d – moll BWV 935
  2. Gillock – Homage to Chopin

SM             I st. w Łącku

nauczyciel: Sandra Deląg – Kiełbińska

 

Julia Hohol

  1. Clementi – Sonatina C – dur op. 36 nr 3 cz. I
  2. Garścia – Przygotowanie kimona na święto Nowego Roku

PPSM I st. im. A. Dębskiego w Krakowie

nauczyciel: Joanna Zmarz

 

Sonia Kuryło

  1. S. Bach – Menuet d – moll
  2. Haslinger – Sonatina C cz. II

PSM I st. w Libiążu

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Gabriela Lubecka

  1. Rybicki – Złoty walczyk op. 21
  2. Garścia – Świątynia Diagoii

PSM I i II st. w Cieszynie, filia w Wiśle

nauczyciel: Beata Drzewiecka

 

Dominik Michalik

  1. Diabelli – Sonatina B – dur op. 168 nr 4 cz. I
  2. Grieg – Kobold

SM I st. nr 1 im. S. Wiechowicza w Krakowie

Nauczyciel: Barbara Pęcherska

 

Maja Milewska

  1. Meunier – Etiuda C – dur
  2. Garścia – Wierzba płacząca

ZSM im H. Spisaka w Dąbrowie Górniczej

nauczyciel: Ilona Trzęsimiech

 

Urszula Paśko

  1. Corelli – Sarabanda e – moll
  2. Diabelli – Rondo z Sonatiny G – dur op. 151 nr 1

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Paweł Walciszewski

 

Mikołaj Rakicki

  1. Diabelli – Sonatina F – dur op. 168 nr 1 cz. III Rondo
  2. Tansman – Pour les Enfants

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Jadwiga Bosek – Serafko

 

Emilia Rzyman

  1. Bas – Legenda o źródełku przy murach miejskich
  2. Szmyt – Krakowiak

ZSM w Wieliczce

nauczyciel: Maria Wosiek/Izabela Grzybek

 

Mieszko Salomon

  1. S. Bach – Menuet g – moll nr 3
  2. Miklaszewski – Sonatina G – dur nr 3 cz. III – Vivace

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Barbara Siata

  1. Czerny – Etiuda D – dur
  2. M. Nonn – Menuet G

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Emilia Werys

  1. Meunier – Etiuda chromatyczna nr XII
  2. Garścia – Przygotowanie kimona na święto Nowego Roku

PSM I st. w Miechowie

nauczyciel: Magdalena Łach

 

Julia Ulbrich

  1. S. Bach – Menuet G – dur

Burgmuller – Zabawa dziecięca

ZSM w Rudzie Śląskiej

nauczyciel: Ilona Kozubek

 

Grupa V

Miejsce I

Maria Kolary

  1. Clementi – Sonata D – dur op. 26 nr 3 cz. I
  2. Glinka – Nocturn Es – dur

ZSM w Wieliczce

nauczyciel: Izabela Grzybek

 

Miejsce II

Fabian Kondela

  1. Rybicki – Mazurek

J.S. Bach – Preludium i Fuga XVIII

PSM I i II st. w Wadowicach

nauczyciel: Aneta Kołbasa – Chrobak

 

Franciszek Szymula

  1. van Beethoven – Sonata c – moll op. 13 cz. III
  2. Chopin – Mazurek a – moll op. 17 nr 4

PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach

nauczyciel: Elżbieta Leśniak

 

Miejsce III

Filip Dubaniewicz

  1. Chopin – Nokturn c- moll op. posth.
  2. Moszkowski – Tarantella

SM I st. nr 2 we Wrocławiu

nauczyciel: Piotr Świtoń

 

Maria Durnaś

  1. Chopin – Valse op. 69 nr 2
  2. L. Dussek – Sonatina E – dur op. 20 cz. I

ZPSM w Kielcach

nauczyciel: Małgorzata Kowalska

 

Mikołaj Godzina

  1. Haydn – Sonata E – dur Hob XVI : 13 cz. I
  2. Glinka – Wariacje a – moll na temat rosyjskiej pieśni ludowej

OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

nauczyciel: Izabela Dulińska – Bolsewicz

 

Maja Guzik

  1. Woytowicz– Capriccio
  2. Chopin – Nocturn Es – dur op. 9 nr 2

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Tomasz Jasek

  1. S. Bach – Inwencja trzygłosowa F – dur
  2. Chopin – Nokturn cis – moll

PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach

nauczyciel: Elżbieta Leśniak

 

Roksana Ochel

Ch. Manet – Marionetki

  1. Miśkiewicz – Fantazja na strunach jesieni

SM I st. w Sobolowie

nauczyciel: Iwona Popławska – Zimowska

 

Marcelina Pietruszka

  1. Haydn – Sonata F – dur Hob. XVI : 23
  2. Czajkowski – Nokturn op. 19 nr 4

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Marta Rzeźnik

J.S. Bach – Inwencja dwugłosowa f – moll

  1. Chopim – Walc As – dur WN 28

SM I st. w Trzcianie

Nauczyciel: Elżbieta Hoffman

 

Julia Wójcik

  1. Rocherolle – Le Salon de Musique
  2. Vlahek – Babel Etude z cyklu Tower Etudes op. 46

SM I st. w Sobolowie

nauczyciel: Iwona Popławska – Zimowska

 

Wyróżnienie:

Aleksandra Godniak

  1. Grieg – Nokturn op. 54 nr 4
  2. Heller – Etiuda c – moll op. 46 nr 18

SM I st. w Tuchowie

nauczyciel: Natalia Drozen – Czaplińska

 

Julia Jankowska

  1. Lutosławski – Czteropalcówka
  2. Egghard – Nokturn Mignon op. 144nr 3

PSM w Jastrzębiu Zdroju

nauczyciel: Iwona Ulbrich

 

Borys Komisarz

  1. Woytowicz – Capriccio
  2. Godowski – Alt Wien

SM I st. w Tuchowie

nauczyciel: Teresa Wójtowicz

 

Iga Pawłucka

  1. Schytte – Etiuda op. 68 nr 11
  2. Rollin – Memory

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Jadwiga Bosek – Serafko

 

Julia Pituch

  1. Clementi – Sonatina C op. 36 nr 3
  2. Garścia – Kamienny ogród

SM I st. w Starym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Adrianna Ruszkowicz

  1. Burgmueller – Etiuda Burza op. 109
  2. Garścia – Kamienny ogród

OSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Marzena Stępniewska

Grupa IV

Miejsce I:

Maksymilian Manicki

  1. Chopin – Fuga a – moll op. posth
  2. Chopin – Walc cis – moll op. 64

POSM I st. w ZPSM nr 1

nauczyciel: Małgorzata Gambrych

 

Mikołaj Cyprian Skolimowski

  1. Szymanowski – Krakowiak
  2. F. Basteau – Des flammes blanches et bleues

OSM I st. w Rzeszowie

nauczyciel: Urszula Buda

 

Jakub Staniszewski

  1. Burgmuller – Etiuda op. 109 – Storm
  2. Chopin – Polonez As – dur op. posth.

OSM I st. im. Oskara Kolberga w Radomiu

nauczyciel: Magdalena Mazanka

 

Miejsce II:

Wojciech Gazda

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa F – dur
  2. Moszkowski – Tarantella d – moll op. 77 nr 6

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Paweł Walciszewski

 

Marta Irzykowska

  1. Chopin – Nocturn c – moll op. posth.
  2. Nakado – Etude allegro

POSM I st. im. H. Wieniawskiego W Poznaniu

nauczyciel: Anna Karowska

 

Amelia Orzechowska

  1. Garścia – Zimowy ogród z sikorką
  2. Burgmuller – Etiuda op. 109 nr 15

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Klaudia Syjud

 

Antonina Waliszewska

  1. Lutosławski – Bukoliki cz. IV i V
  2. Moszkowski – Tarantella op. 77 nr 6

PSM I i II st. w Koninie

nauczyciel: Andrzej Wójciński

 

Miejsce III:

Nadia Chowaniak

  1. Gillock – Walc etiuda
  2. Miśkiewicz – Fantazja na strunach jesieni

ZPSZM im. S. Moniuszki w Bielsku – Białej

nauczyciel: Aneta Kołbasa – Chrobak

 

Marianna Gwizdż

  1. Sibelius – Wspomnienie op. 34 nr 10

J.S.B – Inwencja dwugłosowa F – dur nr 8

ZSM im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

nauczyciel: Walentyna Ciesielska

 

Amelia Kałuża

  1. Szeligowski – Sonatina C – dur cz. I
  2. Garścia – Kamienna lampa w herbacianym ogrodzie

SM I st. w Sobolowie

nauczyciel: Iwona Popławska – Zimowska

 

Mikołaj Kowalski

  1. S. Bach – Preludium d – moll
  2. Debussy – Mały Murzynek

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Natalia Łupieżowiec

  1. Löschhorn – Etiuda G – dur op.169 nr 2
  2. Chopin – Preludium e – moll op. 28 nr 4

PSM I i II st. w Cieszynie, filia w Wiśle

nauczyciel: Beata Drzewiecka

 

Helena Pabisiak

J.S. Bach – Gawot z Suity g – moll

  1. Harvey – Rumba Toccata

PZSM I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie

nauczyciel: Renata Kossakowska – Lichtor

 

Julia Willner – Paster

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa F – dur nr 8
  2. Martinu – Kolombina tańczy

POSM I st. im. S. Moniuszki w Katowicach

nauczyciel: Ewa Salwarowska

 

Katarzyna Wojtyczka

  1. Kuhlau – Sonatina C op. 55 nr 1 cz. I
  2. Parchaładze – Walc

PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu

nauczyciel: Joanna Zmarz

 

Piotr Żywiołek

  1. Oglivy – Toccatina
  2. Debussy – Mały pastuszek

PSM I st. w Gdowie

nauczyciel: Julia Michałek

 

Wyróżnienie:

Albert Bajorek

  1. Ravina – Etiuda op. 50 nr 3
  2. Zubak – Elegia

SM I st. w Tuchowie

Nauczyciel: Anna Szajer

 

Julia Białkowska

  1. Garścia – Tańcząca marionetka
  2. Lemonie – Etiuda e-mol op.37 nr 22

SM I st. w Łącku

nauczyciel: Klaudia Syjud

 

Pola Chwalisz

  1. V. Beethoven – Sonatina C – dur WoO 51 cz. II
  2. Wachs – Promenada Osiołka

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Jadwiga Bosek – Serafko

 

Barbara Frycz

  1. Majkapar – Etiuda G – dur op. 33
  2. Garścia – Kamienny ogród

SM im. B. Rutkowskiego w Krakowie

nauczyciel: Elżbieta Bień

 

Milena Gubała

  1. Kuhlau – Allegro burlesco z sonatiny A op. 88 nr 3
  2. Metallidi – Ciche jezioro

PSM I st. w Myśleniacach

nauczyciel: Ewa Niewalda

 

Joanna Haberko

  1. W. Gade – Elegia op. 19
  2. Loschhorn – Etiuda

PPSM I st. im. A. Dębskiego w Krakowie

nauczyciel: Joanna Zmarz

 

Zuzanna Jaworska

  1. Heller – Etiuda op. 47 nr 1
  2. Clementi – Sonatina op. 36 nr 3 cz. III

PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach

nauczyciel: Marta Jabłońska

 

Alicja Karcz

  1. S. Bach – Małe preludia – c – moll nr 2
  2. Szostakowicz – Smutna piosenka

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Weronika Kimla

J.S. Bach – Małe preludium

  1. Garścia – Kamienny ogród

ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie

nauczyciel: Dorota Moliszewska

 

Natalia Kulczuk

  1. Bartok – Sonatina cz. I i II
  2. Schuman – O dalekiej krainie

ZSM w Rudzie Śląskiej

Nauczyciel : Ilona Kozubek

 

Piotr Aleksander Napieracz

  1. Pozzoli – Etiuda d – moll
  2. Alexander – Serenity

ZSM nr 1 w Rzeszowie

nauczyciel: Agnieszka Zaborniak

 

Mateusz Nowak

  1. S. Bach – Małe preludia – C -dur nr 1
  2. D. Vandall – Chaccone h – moll

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Katarzyna Radwańska

  1. Frączkiewicz Kirkov – Migoczące światełka
  2. Szostakiewicz – Mała pieśń

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Maria Rybicka

J.S. Bach – Inwencja dwugłosowa F -dur nr 8

  1. Glier – Arietta

OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

nauczyciel: Anna Micińska

 

Zuzanna Piesik

  1. Glinka – Nokturn f – moll
  2. Loschorn – Etiuda Des – dur op. 66 nr 20

PSM I st. im. F. Chopina w Będzinie

nauczyciel: Klaudia Misiak

 

Grupa VI

Miejsce I:

Aleksandra Czajka

W.A. Mozart – Sonata B – dur K. 333 cz. I

  1. Chopin – Polonez cis – moll op. 26 nr 1

SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu

nauczyciel: Krystyna Dyżewska

 

Anna Księżarczyk

  1. Haydn – Sonata F cz. I KH XVI/23
  2. Debussy – Arabeska

PSM I st. w Chrzanowie

nauczyciel: Anna Kumanek

 

Nina Purwin

  1. Pozzoli – Etiuda nr 2
  2. J. Paderewski – Nocturne op. 16 nr 4

ZPSM nr 1 w Warszawie

nauczyciel: Anna Stempin – Jasnowska

 

Miejsce II:

Michalina Mastalińska

  1. Bortkiewicz – Etiuda fis – moll op. 15 nr 9
  2. J. Paderewski – Melodia H – dur op. 8 nr 3

SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu

nauczyciel: Gabriela Gacek

 

Mateusz Mazurek

  1. Haydn – Sonata e – moll Hob. XVI cz. I
  2. Glinka – Nokturn f – moll – La separation

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Paweł Walciszewski

 

Miejsce III:

Kacper Grzonka

  1. Clementi – Sonata op. 30 nr 2 cz. I
  2. Mendelssohn – Pieśń weneckiego gondoliera op. 20 nr 16

PSM w Jastrzębiu Zdroju

nauczyciel: Iwona Ulbrich

 

Krzysztof Gumola

  1. X. Dussek – Sonata C – dur cz. I
  2. Mendelsshon – Bartholdy – Pieśń As – dur op. 34 nr 2

ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku – Białej

nauczyciel: Anna Lenart

 

Łukasz Mleczek

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa g – moll nr 11
  2. Parchaładze – Smutny śpiew

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Karolina Starzyk

  1. Twardowski – Burleska
  2. Castro – Ealse bluette op. 12

SM I st. w Tuchowie

nauczyciel: Teresa Wójtowicz

 

Anna Tesarczyk

  1. Haydn – Sonata cis – moll Hob. XVI : 36
  2. Raff – Romans D – dur op. 2

PSM I st. im. G. Bacewicz w Jaworznie

nauczyciel: Justyna Gacek

 

Wyróżnienie:

Róża Bajorska

  1. Haydn – Sonata D – dur Hob XVI : 37 cz. III
  2. Glinka – Nokturn Es – dur

PSM I st. w Tarnobrzegu

nauczyciel: Ewa Ryś

 

Tatiana Bryja

  1. van Beethoven – Sonata G – dur op. 49 nr 2
  2. Gliere – Preludium op. 43 nr 1

PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, filia Rabka – Zdrój

nauczyciel: Małgorzata Majda

 

Bruno Jurek

  1. S. Bach – Inwencja dwugłosowa Es – dur nr 5
  2. Jensen – Romanze op. 33 nr 6

OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

nauczyciel: Danuta Zielińska

 

Jagoda Nowak

  1. Haydn – Sonata F – dur Hob XVI : 23 cz. I
  2. Miśkiewicz – Chopinowskie inklinacje

PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach

nauczyciel: Elżbieta Leśniak

 

Franciszek Nicpoński

J.L. Dussek – Sonatina F

  1. Miśkiewicz – Fantazja na strunach jesieni

SM I st. w Starym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Julia Niedzielska

  1. Chopin – Walc cis – moll op. 64 nr 2
  2. Moszkowski – Tarantella op. 77 nr 6

PSM I st. im. F. Chopina w Oleśnicy

nauczyciel: Ewa Wolak

 

Ewelina Oleksy

  1. van Beethoven – Sonata G – dur op. 49 nr 2
  2. Egghard – Nocturne mignon op. 144 nr 1

PSM I i II st. w Nowym Sączu

nauczyciel: Ewelina Szary

 

Oliwia Podraza

  1. Haydn – Sonata D -dur cz. I Hob XVI : 19
  2. Chopin – Lento con gran espressione

OSM I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie

nauczyciel: Anna Huszczo

 

Jan Rajski

L.V. Beethoven – Sonata G op. 49 nr 2 cz. I

  1. Glinka – Nokturn Rozłąka

PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu

nauczyciel: Agnieszka Derebas

 

Gustaw Siepioła

  1. L. Dussek – Sonatina S – dur op. 20 nr 6 cz I
  2. Rebikoff – Valse melancolique

ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu

nauczyciel: Jadwiga Bosek – Serafko

 

Amelia Socha

  1. Loschhorn – Etiuda a – moll
  2. Różycki – Intermezzo op. 42 nr 2

ZSM w Tarnowie

nauczyciel: Katarzyna Leśniak – Skóra

 

Hanna Szaro

J.S. Bach – Inwencja trzygłosowa h – moll

  1. Alexander – The Promise of Spring

ZSM nr 1 w Rzeszowie

nauczyciel: Agnieszka Zaborniak

 

Magdalena Wolska

  1. S. Bach – Fuga trzygłosowa C – dur BWV 953
  2. Miśkiewicz – Chopinowskie inklinacje

OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

nauczyciel: Anna Micińska