Wieczór pełen pozytywnych emocji, sztuki na najwyższym poziomie z dużą dawką humoru. Tak w kawiarni Nisza Libiąskiego Centrum Kultury 14 marca przebiegał kolejny wieczór z cyklu „Odkurzania Poezji. Na zaproszenie Bogusławy Chwierut gościł w Libiążu jeden z czołowych artystów Podbeskidzia – Juliusz Wątroba. Satyryk, poeta, członek grupy kabaretowej, autor wielu opowiadań, felietonów, mający na koncie aż 46 wydawnictw ze swoją twórczością, zmierzył się z zadaniem poetyckiego przedstawienia Kobiet.
W swoim życiu napisałem tysiące wierszy, więc siłą rzeczy część z nich musiało być o kobietach. Te z moich wierszy, podobnie jak w życiu, charakteryzują się różnorodnością, siłą i oryginalnością – mówił poeta.
Sam również podkreśla różnorodność dominującą w jego twórczości. – Składam się z wielu osobowości, a najsilniejszymi z nich są ta satyryczna i liryczna. Latam na skrzydłach tych dwóch dziedzin i to co zobaczę przelewam na papier.
Juliuszowi Wątrobie bardzo spodobał się klimat oferowany przez kawiarnię „Nisza”. Ciepło wyraża się tez o pomysłodawczyni cyklu „Odurzanie poezji”. – To miejsce ma swój urok, niepowtarzalną aurę przyciągającą artystów, a przede wszystkim pozytywną „wariatkę” Bogusię Chwierut, która szaleje w okolicy promując poezję. To wyjątkowa osobowość robiąca wiele dobrego szumu i potrafi zmobilizować środowisko. Dzięki takim osobom świat jest kolorowy.
Wieczór zatytułowany „Dla kobiet o kobietach” uświetniła swoim śpiewem Natalia Chłopek. Libiążanka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Chrzanowie i była członkini chóru Canticum Canticorum wykonała nastrojowe utwory. – Śpiewam od dziecka, a miłość do muzyki zaszczepił we mnie mój tata, który sam śpiewa w zespole rockowym i chórze. Mam szeroki repertuar, ale głównie są to nastrojowe piosenki utrzymane w konwencji pop-rockowej. Fajnie, że w Libiążu powstało takie miejsce jak „Nisza”. Dla mnie ono od zawsze kojarzyło się ze sztuką, tu obywały się kiedyś próby chóru. Myślę, że lokal ma potencjał – skomentowała wokalistka.
– To był niezwykły wieczór, żadna jego minuta nie została zmarnowana. Pełny humoru, refleksji pozostanie na długo w naszych sercach. Wierzę, że wspaniały Juliusz Wątroba ponownie zawita do Libiąża – podsumowała Bogusława Chwierut.
Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Odkurzania Poezji” . 11.04.o godz.18.00 w „Niszy” wystąpi libiąska poetka Anna Jekiel. Z kolei 29 marca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie libiąskiego poety Franciszka Tomasz Płatka związane z promocją jego nowego tomiku poezji.