– Koło filatelistyczne

W strukturach Libiąskiego Centrum Kultury działa Koło nr 88 Polskiego Związku Filatelistów. Przewodniczącym Koła jest Marian Kazieczko. Na zajęciach sekcji można zdobyć ogólną wiedzę na temat tej dziedziny kultury, poczytać fachowa prasę, otrzymać porady w jaki sposób kolekcjonować walory filatelistyczne (znaczki, karty pocztowe, okolicznościowe wydania pocztowo-filatelistyczne), czy też wymienić posiadane walory filatelistyczne.

Koło powstało w roku 1989. W tym okresie działacze koła zorganizowali 12 wystaw filatelistycznych. Na dzień 30 grudnia 2013 r. koło liczy 18 członków. Koło Filatelistyczne zostało wyróżnione Złotą Odznaką Honorową w uznaniu zasług dla polskiej filatelistyki: uchwała Zarządu Głównego w Warszawie z dnia 20/21 czerwca 2009 r. Na spotkaniach filateliści prowadzą wymianę walorów filatelistycznych, korzystają z czasopism, katalogów i literatury filatelistycznej. Jednocześnie informujemy, że przyjmujemy zapisy na członków koła oraz zapisy do koła młodzieżowego za zgodą rodziców. Informujemy, również że w dniu 18 czerwca 2011 r. była zorganizowana Okręgowa Wystawa Filatelistyczna „Libiąż 2011” z okazji „Beatyfikacji Papieża Jana Pawła II i 100 -lecia Konsekracji Kościoła Przemienienia Pańskiego”.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sekcji pasjonatów filatelistyki raz w miesiącu w piątek w godz. 15.00 – 17.00 w klubie Relaks (Targowisko Miejskie w Libiążu, ul. Rouvroy).

Back to top