– Galeria wydarzeń

Dzień Dziecka 2024

Złote Sznurowadło 2024

03.05.2024 – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

02.05.2024 – Rajd rowerowy i Marsz nordic walking “Dla Biało-Czerwonej”

22.04.2024 – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

14.04.2024 – “Bajka o szczęściu”.

“Bajka o szczęściu”, czyli opowieść o tym, że w życiu najważniejsze są miłość i przyjaźń, a gromadzenie bogactwa i różnych przedmiotów nie daje prawdziwego szczęścia. Z takim mądrym widowiskiem wystąpili 14 kwietnia br, na naszej scenie, młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej “Pióro” prowadzonej przez Małgorzatę Hołownię. Gratulujemy udanego spektaklu.

24.03.2024 – Koncert młodzieży uzdolnionej muzycznie. Prowadzenie: Anna Kumanek

19.03.2024 – II Gminny Konkurs Profilaktyczny im. Jerzego Sabudy – Hejtowi mówimy STOP, bo słowa mają moc.

14.03.2024 – wieczór z poezją Zbigniewa Tomskiego oraz muzyką wykonaniu Zdzisława Muchy

2024.03.13 – W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu i Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu oraz podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 3 Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.

2024.03.12 – Spotkanie z Janem Melą, który poruszył m.in. temat zdrowia psychicznego młodzieży i mówił jak radzić sobie z trudnościami. Spotkanie było częścią gminnej kampanii „Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!” na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

01.03.2024 – “Do niezłomnych” – koncert piosenki śpiewanej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy koncertem poezji w wykonaniu Janusza Saługi i przyjaciół. Dziękujemy za wyjątkowe widowisko Zespołowi Szkół w Libiążu – Technikum i LO.

14.02.2024 – Pod dachami Paryża – koncert walentynkowy

03.02.2024 – Spokojna głowa, nie jesteś sama – spektakl

20.01.2024 – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny

06.01.2023 – Jasełka

17.12.2023 – Koncert świąteczny

23.11.2023 – Wieczór wspomnień Józefy Skalniak

11.11.2023 – Narodowe Święto Niepodległości w Libiążu 11 Listopada 2023

Po raz kolejny pokazaliśmy jak pięknie można świętować w barwach Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Libiążu rozpoczęła tradycyjna msza święta za Ojczyznę w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Później samorządowcy, przedstawiciele libiąskich organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Aby tradycji stało się za dość, po południu bawiliśmy się podczas jubileuszowej, 25 Biesiady Patriotycznej. Impreza zorganizowana przez Gmina Libiąż oraz Libiąskie Centrum Kultury jak zwykle przyciągnęła setki mieszkańców naszej gminy i okolic. Rozpoczęliśmy tradycyjnie wciągnięciem flagi narodowej na maszt i wspólnym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego. Z racji jubileuszu każdy uczestnik otrzymał kawałek biało-czerwonego tortu. O część artystyczną zadbał Piotr Ciuła wraz z chórem Stowarzyszenie Muzyków Canticum Canticorum i Górniczą Orkiestrą Dętą ZG Janina. Nie zabrakło upominków dla uczestników, poczęstunku, konkursów i wspólnych zabaw.
Za pomoc w organizacji dziękujemy: Powiat Chrzanowski, Tauron Wydobycie S.A, Zespół Szkół w Libiążu – Technikum i LO, OSP KSRG Moczydło, Ochotnicza Straż Pożarna w Libiążu, Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu, Stowarzyszenie Muzyków Canticum Canticorum, Wodociągi Chrzanowskie Maciej Rodziński z La-sad Sp z oo, ZHP Hufiec Chrzanów Drużyna Libiąż, Szkoła Tańca “Magic Dance”.

 

 

09.11.2023 – BARTAS – koncert

W przeddzień święta niepodległości młodzież z Zespół Szkół w Libiążu – Technikum i LO wzięła udział w seansach filmu „Kurierka”. Film jest prawdziwą opowieścią o bohaterskim wyczynie 17-latki z Libiąża – Władysławy Harat, która narażając życie, przewiozła pociągiem do kwatery AK w Warszawie, teczkę z tajnymi dokumentami obrazującymi zbrodnie popełniane przez Niemców w Auschwitz. Następnie dokumenty te, trafiły do Jana Karskiego i potem do Prezydenta USA. Produkcja filmu była współfinansowana przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

30.11.2023 – Helloween

Ale! Straszne Kino i bal przebierańców, straszne przebrania, straszne słodycze i jeszcze straszniejsze zabawy, takie popołudnie mieli uczestnicy zajęć w  LCK. Wszyscy bawili się świetnie.

 

 

 

 

21.10.2023 – Satyra Urobkowa

Miłośnicy poezji i nie tylko gościli dziś w LCK podczas Gali Humoru i Satyry. Ogłosiliśmy też wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Satyra Urobkowa”. Galę poprowadziła pomysłodawczyni konkursu Bogda Bodzia Chwierut. Galę uświetnił recital znakomitego akordeonisty Grzegorza Zagórskiego. Po ogłoszeniu wyników otworzyliśmy wystawę “Homunculus” Piotra Biesa. Wyjątkowe rzeźby wykonane z kamienia trasowego pochodzącego z libiąskiej kopalni Dolomitu można oglądać w Galerii LCK do 18 listopada 2023r.

Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Satyra Urobkowa”:
Grand Prix – godło: MYSZ POD MIOTŁĄ „ROZWAŻANIA PO SZYCHCIE” autor: Dryl Magdalena
I nagroda – godło: PORTO „WIOSENNE POSTANOWIENIE” autor: Jastrzębski Bogusław
II nagroda – godło: KAPITAN TYGRYS „OGŁOSZENIA Z PRASY BRUKOWEJ” autor: Andrasiewicz Jarosław
III nagroda – godło: MAJACZYŃSKI „CZTERDZIESTY PIERWSZY MĘCZENNIK” autor Kubicki Marek
Wyróżnienia ,,górnicze’’:
Godło: LOS „WYZNANIE STRZAŁOWEGO” autor: Majoch Monika
Godło: GRYFNY BAJTEL „MODLITWA DO MATKI BOŻEJ BARBÓRKOWEJ” autor: Stosur Arkadiusz
Wyróżnienia książkowe:
Godło: LATOPIS „O WYŻSZOŚCI STARSZYCH KOBIET” autor: Ziemski Krzysztof
Godło: JANINA „DWA WALCE I WOKALIZA” autor: Marciniak Jerzy

 

 

 

06.10.2023 – “Zbuduj szkutę mały szkucie” – podsumowanie projektu.

Wieczór flisackich opowieści zaszczycili swoją obecnością prawie wszyscy zaangażowani w działania projektowe. Marek Grabski, opowiedział o swojej pracy związanej z kwerendą historyczną, wywiadami, które przeprowadził z mieszkańcami Gromca oraz wydawnictwem. Otwarliśmy wystawę “Galary i szkuty w nadwiślańskim krajobrazie” na której znalazły się archiwalne zdjęcia galarów wiślanych oraz zdjęcia konkursowe “Nasza Wisła”. Wręczyliśmy nagrody w konkursie fotograficznym. Obejrzeliśmy film “Górna Wisła. Łęgi, wyspy i starorzecza”. Członkowie BEZAN Yacht Club opowiedzieli o swojej pracy z dziećmi, podczas warsztatów modelarskich oraz pokazali efekt końcowy zajęć – model galaru wiślanego z drewna w skali 1:20, który stanął w centralnym miejscu wystawy. Niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był pyszny flisacki chleb, smalec i żurek, przygotowany przez panie KGW “Gromcaneczki”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

 

 

04.10.2023 – Wykład Piotra Rembiechy lekarza medycyny, specjalisty chirurgi ogólnej i onkologicznej Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie na temat raka piersi.

 

“Jesień z Kiepurą”- koncert wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej – 02.10.2023

 

Libiąski Bieg z Uśmiechem – 01.10.2023

To była ogromna przyjemność gościć Was na Libiąskim Biegu z Uśmiechem,którego trzecia edycja odbyła się w miniony weekend. W biegowej rywalizacji wzięło udział ponad sto uczestników, nie tylko z Gminy Libiąż i powiatu chrzanowskiego, ale także odleglejszych zakątków Polski. Choć trasa nie należała do najłatwiejszych, uczestnicy przybiegali na metę uśmiechnięci. Nie mogło być inaczej skoro bieg odbywał się w Libiążu – mieście, które każdego wita z uśmiechem. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Jesteśmy pod wrażeniem determinacji i doskonałej kondycji. Dziękujemy także Libiąskiemu Centrum Kultury oraz grupie biegowej Run to the Hills za świetną organizację. Wszystko było dopięte na ostatni guzik.Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

29.09.2023 – Przedstawienie teatralne trzebińskiej Grupy teatralno-kabaretowej “PRZY PAŁACU”.

Grupa powstała z inicjatywy Teresy Celarek, Tadeusza Dąbka, Haliny Haloty, Kazimierza Obarskiego i od 2015 r. daje możliwość realizacji siebie w sferze sztuki dzieciom, młodzieży oraz seniorom. Korzysta tylko z własnych scenariuszy oraz adaptacji sztuk teatralnych. W jej strukturach działa również klub literacki “Skryba” zlokalizowany przy WDK w Myślachowicach.

 

27.09.2023 r. – wernisaż wystawy malarstwa Justyny Harris pt. ,,Ginący świat”

Rozpoczęcie XIII semestru UTW – 27.09.2023

Uroczyście i artystycznie rozpoczęliśmy XIII semestr UTW w Libiążu. Jest to rekordowy semestr na który zapisały się 182 osoby, a ponad 30 nowych słuchaczy otrzymało legitymacje studenckie. Część artystyczną przygotował zespół wokalno-kabaretowy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach pt. “Lata 20-te, lata 30-te”. Wszyscy uczestnicy zapoznali się z rozkładem zajęć i wykładów oraz otrzymali harmonogram wydarzeń kulturalnych organizowanych w LCK na które serdecznie ich zapraszamy!

Jubileusz 75 lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Żarkach oraz 65 lecia Zespołu Macierzanki – 23.09.2023

 

“Pęknięta struna świata” – poetyckie spotkanie z Eugeniuszem Dymowskim – 14.09.2023

14 września 2023 zapisze się w historii LCK jako dzień wielu artystycznych wrażeń. W NISZA Coffee & Tea – kawiarnia LCK świętowaliśmy jubileusz 5-lecia cyklu “Odkurzanie poezji” zapoczątkowanego przez Bogda Bodzia Chwierut. Zaczęliśmy od podziękowań i gratulacji dla autorki cyklu, później ruszyliśmy w podróż do fotograficznych wspomnień, następnie zanurzyliśmy się w poezję Eligiusza Dymowskiego. Temu wszystkiemu towarzyszył urzekający głos Zuzanny Pytlowskiej. Dziękujemy za wspólną podróż i czekamy na kolejną.

Dzień Otwarty LCK- 01.09.2023

 

Dożynki w Żarkach- 27.08.2023

Dożynki Gminne w Żarkach, które mieliśmy przyjemność organizować wspólnie z: Kołem Gospodyń Wiejskich „Macierzanki” z Żarek, Sołtysem wraz z Radą Sołecką Żarek, Ochotniczą Strażą Pożarną z Żarek, Ludowym Klubem Sportowym oraz Gminą Libiąż z Burmistrzem Jackiem Latko na czele, przyciągnęły tłumy mieszkańców i przyjezdnych.

Barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, pięknie przystrojona dorożka, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy wzięli udział w mszy św. Bogaty program obejmował tradycyjny obrzęd dożynkowy, występy lokalnych KGW, zespołu śpiewaczego oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Bratkowie” z Oświęcimia. Było dużo zabaw i konkursów dla dorosłych oraz animacje dla dzieci. Mnóstwo straganów rękodzielniczych, gastronomicznych, pyszna grochówka przygotowana przez OSP z Libiąża oraz dmuchańce, kusiły uczestników biesiady.
Gwiazda wieczoru, Krystyna Giżowska przeniosła nas swoją muzyką w lata 70 i 80. Jej największe przeboje śpiewali wspólnie młodsi i starsi. Muzyka pani Krystyny połączyła pokolenia, dając dużo radości i zabawy.Na koniec zabawę taneczną poprowadził dj Wiesław. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, bez których ta impreza nie byłaby tak wspaniała:
KGW „Macierzanki” , KGW „Libiążanki”, KGW „Gromcaneczki”, Zespół Śpiewaczy „Wrzos”, OSP Żarki, OSP Libiąż, OSP Moczydło, LKS Żarki, Rada Sołecka i sołtys Bogusław Gucik, Koło Pszczelarzy z Libiąża, Komisariat Policji w Libiążu, Wodociągi Chrzanowskie, Gmina Libiąż.  Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, mieszkańcom i przyjezdnym za wspaniałą zabawę w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

“Ananas” – spektakl dla dzieci oraz koncert zespołu Isles Of Goto- 12.08.2023

Ceramiczna winnica – 01.08.2023

Pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów Ceramiczna winnica w ramach Akademii Ceramiki.

Półmetek wakacji

Teatrzyk Trip i kabaret RAK – 08.07.2023

Ale! Kino Kobiet – 29.06.2023
Ostatnie Ale! Kino Kobiet przed wakacyjną przerwą. Dziękujemy Animka Dance Fit za ciekawe spotkanie i miłą rozmowę o sile kobiet i motywacji

Noc Świętojańska – 24.06.2023
Były koncerty zespołów Ludzie i Loka, pokaz akrobacji powietrznej uczennic PowerStudio Dance School, wicie i puszczanie wianków, a na koniec wieczoru – Teatr Ognia Tesserakt !!! Dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Cel również szczytny, bo zbieraliśmy na leczenie libiążanki Marty Żurek. Dodatkową niespodzianką była obecność BEZAN Yacht Club i dla odważnych możliwość wygrania voucherów żeglarskich.

Złote Sznurowadło 2023 – 17.06.2023
19. Festiwal Tańca ZŁOTE SZNUROWADŁO już za nami! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne, niezapomniane widowisko a widzom za niesłabnący doping. Do zobaczenia za rok !

Wernisaż wystawy „Ceramiczna dekada” – 14.06.2023

Kto choć raz miał styczność z ceramiką, ten wie że jest to dziedzina fascynująca. W ostatnich latach stała się bardzo popularna i szybko zyskuje coraz to większe grono miłośników. W dniach od 14 do 30 czerwca  w naszej Galerii możemy podziwiać prace twórców – członków stowarzyszenia “Ceramika bez Granic”, skupionych wokół osoby pani Marity Benke-Gajdy ( do roku 2019 starszego wykładowcy na Wydziale Rzeźby na ASP w Krakowie a obecnie przewodniczącej stowarzyszenia).  Autorzy prac prezentowanych w libiąskiej Galerii: Barbara Arabska, Ewa Bielecka, Maria Bieńkowska-Kopczyńska, Magdalena Cisło, Barbara Gajda, Weronika Gajda-Barczyk, Jadwiga Gajda-Lusina, Zbigniew Gierczak, Agata Kardas, Marta Kufel, Bernadetta Marciniec, Elżbieta Rydzewska, Ewa Szlachetka-Depak, Elżbieta śliwińska-Dądbrowska, Elżbieta Urban-Beń, Krystyna Zaboklicka, Aleksandra Zawadzińska-Pawluś, Barbara Zgoda.

Uroczyste otwarcie nowej Pracowni Artystycznej – 14.06.2023

Otwarcie Pracowni Artystycznej to wstęp do stworzenia nowej oferty zajęć plastycznych jakie organizowane będą w LCK. Organizowane w ramach zajęć warsztaty ceramiczne odnoszące się do walorów lokalnej tradycji (grona winogron, węgiel) pozwolą na powstanie wyjątkowej mozaiki ceramicznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały instruktorki Małgorzata Hołownia oraz Marita Benke-Gajda, które będą w niej prowadzić zajęcia malarstwa oraz ceramiki.

Projekt Stworzenie nowoczesnej pracowni artystycznej dla zwiększenia oferty i różnorodności działań kulturalnych Libiąskiego Centrum Kultury został zrealizowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania “Partnerstwo na Jurze” ze środków w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Koncert młodych muzyków oraz zespołu Wersja Próbna – 11.06.2023

A oto kilka zdjęć z koncertu muzykującej młodzieży oraz libiąskiego zespołu wokalno – instrumentalnego “Wersja Próbna” który odbył się 11 czerwca 2023 r. Za Anną Marią Jopek powtarzamy: „Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie – w muzyce ja”…

LCK wśród beneficjentów tegorocznej edycji programu Kultura-Interwencje! – 6.06.2023

Libiąskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z programu dotacyjnego Kultura-Interwencje. Edycja 2023. Projekt Zbuduj szkutę „Mały Szkucie”! znalazł się w gronie 2177 wniosków, które otrzymały dotację. Zadanie realizowane będzie od czerwca do października 2023r. Głównym celem będzie edukacja regionalna (młodych) odbiorców poprzez przypomnienie i upowszechnienie zapominanych dziś tradycji flisackich nadwiślańskich wsi oraz edukacja ekologiczna.

Gminny Turniej Szachowym Szkół i Przedszkoli w Libiążu – 6.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka młodzi szachiści zagrali dziś w Gminnym Turnieju Szachowym Szkół i Przedszkoli w Libiążu pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Krzysztofa Kozika.

Dzień Dziecka z LCK – 2.06.2023 

To było wielkie święto dla dzieci mniejszych i większych. Darmowe dmuchańce, ciasteczka „Barbarki” i prażone ziemniaki, brokatowe tatuaże, warsztaty plastyczne i wikliniarskie, kolejka turystyczna, występ Teatru Kultureska, gry i zabawy, a na zakończenie występ zespołu Kraków Street Band – tak wyglądała impreza z okazji Dnia Dziecka w LCK.

Podsumowanie projektu Recovery RFCS Reaserch Project – 2.06.2023 

Libiąskie Centrum Kultury gościło uczestników podsumowania międzynarodowego projektu badawczego Recovery RFCS Research Project, który realizował Główny Instytut Górnictwa wspólnie z TAURON Polska Energia.

Podczas podsumowania omówiony został projekt Recovery, polegający na odtworzeniu zdegradowanych i przekształconych ekosystemów na terenach pogórniczych na przykładzie hałdy w Libiążu.

 

 

Odkurzanie poezji: ,,Dzieci dzieciom” – 1.06.2023 

Tematem przewodnim kolejnej odsłony cyklu ,,Odkurzanie poezji’’ był Dzień Dziecka. Bajki dzieciom czytali poeci, a o oprawę muzyczną zadbała Agata Borkowska i jej podopieczni.

 

 

Uroczyście podsumowanie XII semestru UTW – 31.05.2023 

Nasi studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Libiążu mają już wakacje. Zakończyliśmy XII semestr UTW w Libiążu, a najpilniejsi studenci otrzymali nagrody. Wysłuchaliśmy wykładu Anny Piórkowskiej i Małgorzaty Mardyły o Williamie Szekspirze, a później podziwialiśmy prace “Z serca malowane” w wykonaniu artystów Amatorskiego Ruchu Artystycznego KANON i słuchaczy UTW. Uzupełnieniem była możliwość skosztowania angielskiej herbaty i tradycyjnych przekąsek. Finałem był pokaz spektaklu “Wiele hałasu o nic”. Spotkanie było także zakończeniem projektu “Oko na seniora” realizowanego przez LCK od stycznia 2023 r. Zadanie dofinansowane było przez Fundacja BGK w programie „Generacja 6.0” edycja V. W ramach zadania przeprowadzony został cykl zajęć skierowanych do osób 60+ z terenu gminy Libiąż.

 

 

Jubileusz par małżeńskich – 30.05.2023 

Pary z Gminy Libiąż świętujące jubileusze małżeńskie wzięły udział w uroczystości w LCK.
Rainer Maria Rilke napisał, że kochać to najtrudniejsze z zadań człowieka. I to jest fakt. Państwo zdaliście ten egzamin na szóstkę. Przez tyle lat jesteście razem, na dobre i na złe, w chwilach trosk, choroby, problemów i w chwilach radosnych. Zawsze razem. W dzisiejszym świecie jesteście autorytetem. Dla nas wszystkich, a szczególnie dla młodych – mówił Burmistrz Libiąża Jacek Latko, gratulując Jubilatom i życząc zdrowia.
Małżonkowie świętujący złote gody otrzymali od Prezydenta RP medal za długoletnie pożycie małżeńskie, a także życzenia, a wszyscy Jubilaci życzenia od Burmistrza Libiąża oraz kwiaty i drobne upominki. Życzymy wszystkim parom wielu kolejnych, wspólnych lat spędzonych w zdrowiu i szczęściu.
Pary świętujące jubileusz 50-lecia:
Barbara i Józef Bassarowie, Halina i Jerzy Bebakowie, Maria i Zenon Bigajowie, Maria i Andrzej Bochenkowie, Wiesława i Kazimierz Buśkowie, Lucyna i Stanisław Cebulowie, Danuta i Stefan Chudy, Helena i Stanisław Czuczowie, Halina i Henryk Godkowie, Halina i Stanisław Gontaszowie, Stefania i Jerzy Górscy, Czesława i Jan Gugułowie, Weronika i Marian Jasińscy, Irena i Edward Komenzowie, Kazimiera i Julian Kosowscy, Stanisława i Ryszard Kosowscy,
Antonina i Jan Lichotowie, Helena i Jerzy Lichotowie, Halina i Stefan Lelitowie, Henryka i Stanisław Łascy, Anna i Janusz Porębscy, Danuta i Edward Poznańscy, Władysław i Józef Ryczkowie, Stanisława i Tadeusz Ryttowie, Janina i Adam Siudowie, Maria i Zdzisław Szabelscy, Urszula i Zbigniew Świątkowie,
Barbara i Władysław Tomczykowie, Genowefa i Jan Urbaniakowie, Stanisława i Jan Wójcikowie, Helena i Stanisław Ziajkowie,
Pary świętujące jubileusz 60-lecia:
Maria i Czesław Hodurowie, Lucyna i Edward Iwaniakowie, Liliana i Fryderyk Janczykowie, Jadwiga i Leszek Lelitowie, Irena i Józef Sasorowie, Krystyna i Leszek Suchetowie, Zofia i Stefan Zaczykowie.

 

Dzień mamy – 26.05.2023 

Dziś Dzień Mamy Z tej okazji przesyłamy najlepsze życzenia dla wszystkich Mam. Z okazji tego wyjątkowego święta w NISZA Coffee & Tea – kawiarnia LCK wysłuchaliśmy koncertu solistek z chóru Wiolinki pod kierunkiem Jolanty Szczerbowskiej. Potem, podczas Warsztatów dla Mamy powstały piękne świece i zakładki.W Żarkach można było posłuchać koncertu Julii Biskup, a także występów dzieci z Zespołu Szkół w Żarkach. Tutaj podczas warsztatów także powstały piękne prezenty dla Mam. A Sztuka Piękna Karolina Francuz udzielała konsultacji na stoisku Mary Kay.

 

 

Ale! Męskie Kino – 25.05.2023 

Powłoka ceramiczna, tytanowa czy grafenowa? Czy starsza motoryzacja jest lepsza od nowej? Czym grozi częste korzystanie z myjni bezdotykowej? Tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas dzisiejszego spotkania w ramach cyklu Ale! Męskie Kino w LCK. Swoimi radami podzielili się specjaliści z Prestige Garage – Salon Auto Detailingu i Myjnia Samochodowa w Jaworznie. Spotkanie zakończył seans filmu “Szybcy i wściekli 10”.

 

 

Koncert „Mark Mantra” – 20.05.2023 

W muzyczną podróż od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę zabrał nas Mark Mantra. Na co dzień można go usłyszeć w ogólnopolskich radiostacjach, a w sobotę zagościł w NISZA Coffee & Tea – kawiarnia LCK

 

 

Stand up: Wiolka Walaszczyk i Bartosz Strusiński – 19.05.2023

Wykład UTW w Libiążu –  “Portrety Panień Kossakówien” – 17.05.2023 

Ostatni wykład w tym semestrze poświęciliśmy rodzinie Kossaków, a dokładnie 11 kobietom z tego rodu, który wygłosiła Barbara Godyń-Kirker. Dziękujemy za dużą dawkę wiedzy, ciekawie i zajmująco podanej.

Spektakl “Królestwo Miłły” Koła Teatralnego SP Szkoła KSW im. ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Libiążu – 15.05.2023

Uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Flagi Polski w Libiążu obejrzeli w LCK spektakl “Królestwo Miłły” w wykonaniu Koła Teatralnego SP Szkoła KSW im. ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Libiążu.

Odkurzanie poezji – Zakątki maryjne – 11.05.2023 

Dzisiejszy wieczór był szczególny! A to za sprawą wyjątkowych gości: poetki Izabeli Zubko i Bernadety Krawiec oraz Józefy Greń z Zespołem Regionalnym ze Strumienia. Temat “Zakątki Maryjne” pomieścił w sobie nie tylko wzruszającą poezję, ale również zapomniane już utwory religijne i pieśni regionu cieszyńskiego. Dziękujemy artystom za piękny wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

Rajd i marsz „Dla Biało-Czerwonej” – 02.05.2023 

Rajd i marsz „Dla Biało-Czerwonej” przyciągnęły do Libiąża wiele osób, które chciały spędzić ten dzień na sportowo i patriotycznie. Pięknie przyozdobione rowery i ciekawe stroje wyróżniliśmy upominkami od autobike.com.pl Dla zwycięzców konkursu „Najlepsza potrawa z grilla” nagrodę ufundował PSB Mrówka Chrzanów Mnóstwo atrakcji mieliśmy dla najmłodszych: dmuchańce, popcorn, watę cukrową oraz zabawę podczas Holi Święto Kolorów w Libiążu ★ oficjalna trasa 2023, malowanie buziek i tatuaże brokatowe. Dziękujemy Szachty Libiąskie Dog Training za widowiskowy pokaz tresury psów. Na scenie wystąpili podopieczni Studia Wokalnego LCK, zespół Wersja Próbna i gwiazda wieczoru Alexander Martinez – Official
Finalista „Mam talent” zaprezentował nie tylko swój niezwykły talent wokalny ale i taneczny, za co publiczność nagrodziła go gromkimi brawami. Na podliczenie zbiórki prowadzonej na leczenie Marty Żyłki jeszcze poczekamy, bo wypełnione po brzegi puszki EKIPA MARTY – licytuj i pomagaj? musi dokładnie przeliczyć. Poinformujemy was o wyniku! Serdeczne podziękowania składamy:PKO BP o. w Libiążu, Grupa producentów owoców La-Sad, Oddziałom OSP: Libiąż, Moczydło, Żarki i Gromiec, Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komisariatowi Policji w Libiążu.

 

Plener rzeźbiarski Grupy Plastycznej Amatorski Ruch Artystyczny “Kanon” i Grupy Plastycznej UTW w Libiążu – 28-29.04.2023 

Dwa dni pełne inspiracji, tworzenia i świetnej zabawy – tak wyglądał plener rzeźbiarski Grupy Plastycznej Amatorski Ruch Artystyczny “Kanon” i Grupy Plastycznej UTW w Libiążu.
Artyści pod okiem instruktor LCK Małgorzaty Hołowni nadawali drugie, tym razem artystyczne, życie przedmiotom, które można znaleźć w domu, garażu albo na strychu.

Ale! Kino Kobiet – spotkanie z dr. Barbarą Jandą – 27.04.2023 

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Ale! Kino Kobiet. Dzisiaj gościliśmy bibliotekoznawcę dr. Barbarę Jandę i wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co wybrać – książkę czy film? Po prelekcji i dyskusji była okazja, aby obejrzeć film “Wyrwa” na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza.

Wykład UTW w Libiążu –  “Nie łam się – dbaj o kości ” – Anna Szczurek – 26.04.2023 

“Nie łam się – dbaj o kości” to kolejny wykład w ramach projektu Oko na Seniora. Tym razem gościliśmy doktor Annę Szczurek, specjalistę rehabilitacji medycznej. Pani doktor podczas wykładu o osteoporozie, zwróciła szczególną uwagę na systematyczne badania oraz odpowiednią dietę.

Warsztaty LEGO w LCK – 24.04.2023

Projekcja w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – 24.04.2023

W ramach projektu NHEF uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu obejrzeli film “Filonek Bezogonek”, który powstał na podstawie książki „Przygody Filonka Bezogonka” autorstwa szwedzkiego pisarza, Gösty Knutssona.

Międzynarodowy Dzień Ziemi – 21.04.2023

Recykling, segregacja odpadów i czyste powietrze to tematy bardzo ważne dla każdego mieszkańca ziemi. Właśnie dziś z okazji Dnia Ziemi wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Związkiem Międzygminnym “Gospodarka Komunalna” oraz firmą Miki Recykling, postanowiliśmy zrobić uroczyste obchody tego święta. Zaproszeni uczniowie libiąskich szkół mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych formach zajęć: ☘️ekologicznym pokazie mody ☘️ konkursie z nagrodami na “Dużą Rzeźbę Ekologiczną” ☘️ warsztatach plastycznych “Ekologiczne ogrody z recyklingu” ☘️ warsztatach origami “Żurawie szczęścia” ☘️ warsztatach ogrodniczych “Łąka kwietna” ☘️ grach i zabawach ekologicznych min. z wykorzystaniem wielkoformatowej gry planszowej Uczestnicy mogli zobaczyć z bliska jak wygląda wnętrze śmieciarki, na czym polega praca związana z transportem i segregacją śmieci i usłyszeć dlaczego tak ważne jest prawidłowe sortowanie odpadów. ☘️️ Starsi mieszkańcy gminy wzięli udział w prelekcji multimedialnej “Rowerem przez Saharę” Kamil Knapczyk – On The Road Again   Dziękujemy za pomoc w organizacji: Miki Recykling Powiat Chrzanowski Gmina Libiąż Związek Międzygminny “Gospodarka Komunalna”

Spektakl teatralny ,,Podróż do krainy cieni czyli pocztówki ze starego Chrzanowa” – 19.04.2023

Wzruszenie, zachwyt i podziw towarzyszyły widzom spektaklu “Podróż do krainy cieni, czyli pocztówki ze starego Chrzanowa”.
Sztukę wyreżyserował Marcin Kobierski, a w role bohaterów z dawnego Chrzanowa wcielili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie oraz słuchacze Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie.


Wykład UTW w Libiążu –  “Wojna w sztuce” – Anna Hoffmann – 19.04.2023 

Dlaczego żuraw z papieru jest symbolem nadziei, żonkil kojarzy się z wybuchem powstania w warszawskim getcie, a plakat do filmu może nieść silne antywojenne przesłanie – tego wszystkiego dowiedzieliśmy się dzisiejszego wykładu UTW, który wygłosiła Anna Hoffmann.


I Gminny Konkurs Profilaktyczny im. Jerzego Sabudy – 18.04.2023

Wczoraj gościliśmy uczestników I Gminnego Konkursu Profilaktycznego im. Jerzego Sabudy, który odbywał się pod hasłem “Żyję zdrowo, nie ulegam nałogom”. Gmina Libiąż Libiąskie Stowarzyszenie na Rzecz Trzeźwości “PRZEMIENIENIE”


Koncert grupy Proven Way – 15.04.2023


Koncert w wykonaniu grupy Spotkanie Towarzyskie Odkopanej Piosenki – 14.04.2023

Do takich spotkań chciałoby się wracać jak najczęściej! Ubyło nam lat…, a to za sprawą energetycznej grupy muzyków z formacji Spotkanie Towarzyskie Odkopanej Piosenki. W ich wykonaniu największe przeboje brzmią niepowtarzalnie. Dziękujemy i do rychłego zobaczenia !!!

Wykład UTW w Libiążu –  “Gruzja – dlaczego tak łatwo jest ją pokochać” – Alicja Molenda -12.04.2023 

Dlaczego Gruzja stała się popularnym kierunkiem turystycznym, co warto zobaczyć, co smacznego zjeść, co sprawia, że Gruzini mają tak „mocną głowę” oraz jak wygłosić gruziński toast, dowiedzieli się dziś słuchacze UTW na wykładzie, który wygłosiła Alicja Molenda.

Zajęcia plastyczne w LCK- 30.03.2023

Zajęcia plastyczne  Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Amatorskiego Ruchu Artystycznego KANON odbywają się  w poniedziałki w godz. 15:00 – 18:00 oraz w czwartki w godz. 17:00 – 20:00. Zapraszamy ! Dołącz do nas!

Warsztaty wielkanocne – 30.03.2023

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Grupy Teatralnej Niezależna z Chełmka – 19.03.2023

Projekcja filmu Kurierka w reżyserii Marka Luzara – 30.03.2023

Wymowne milczenie towarzyszyło wszystkim, którzy obejrzeli pełnometrażowy, fabularny film animowany „Kurierka”. To film-dokument w reżyserii Marka Luzara, który powstał między innymi dzięki Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, a opowiada prawdziwą historię Władysławy Rzepeckiej z domu Harat, która pochodziła z Libiąża. Ten film to nie tylko dokument historyczny, ale też przestroga przed realnym, w obecnej światowej sytuacji, złem wojny.

Prozdrowotny wykład UTW – 29.03.2023

W ramach projektu “OKO na seniora” dofinansowanego przez Fundacja BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja V” odbył się kolejny już wykład prozdrowotny dla seniorów, tym razem naszym prelegentem była Joanna Dudek, dietetyk kliniczny, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła temat psychodietetyki i psychologii odżywiania. Temat bardzo ważny i pozwalający lepiej zrozumieć, dlaczego jemy to, co jemy. Pani Joanna poruszyła takie zagadnienia jak: istota zdrowego odżywiania się, sposoby dokonywania wyborów dotyczących jedzenia, stosowanie diet czy kwestię niezadowolenia z ciała, a także przyczyny otyłości, bulimii i anoreksji.

 Regionalny Recytatorski Konkurs Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć – 23.03.2023

23 marca gościliśmy uczestników Regionalnego Recytatorskiego Konkursu Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć. Organizatorem wydarzenia była Szkoła KSW im. ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Libiążu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Back to top