– Amatorski Ruch Artystyczny „KANON”

Amatorski Ruch Artystyczny „Kanon” działa przy Libiąskim Centrum Kultury od października 1996 roku. Instruktorem i założycielem grupy jest Małgorzata Hołownia.
„Kanon” od 1997r. jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Art-Talent” dla młodych artystów nieprofesjonalnych, w którym także członkowie grupy zdobywali nagrody i wyróżnienia. Grupa dwa razy brała udział w plenerze malarskim w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Początkowo do sekcji należała młodzież w wieku od 13 – 21 lat. Od maja 2003 r. grupa działała w poszerzonym składzie: dzieci od 10 lat oraz młodzież i dorośli. Od 2010 r. do grupy należy młodzież od 10 roku i dorośli. Członkowie grupy tworzą w różnych technikach: malarstwo (olejne, pastel , akryl, akwarela i tempera) oraz malarstwo witrażowe, rysunek, rzeźba (w glinie, gipsie, drewnie, węglu i masie solnej), grafika i papieroplastyka. Na zajęciach młodzi ludzie zdobywają nowe doświadczenia, a także, ci którzy wybierają się do szkół o profilu plastycznym mają możliwość przygotować się do egzaminów.

Kanon

W roku szkolnym 2022/23 zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 15:00 – 18:00 oraz w czwartki w godz. 17:00 – 20:00. Opłata miesięczna: 50 zł lub semestralna (od października do końca stycznia) 180 zł.

Amatorski Ruch Artystyczny Kanon
Kanon
Back to top