– Zapowiedzi

szczescie mikołajka plakat

Szczęście Mikołajka. Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wia­domo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech…

Seanse: 24, 25, 26, 27, 28 marca o godz. 17:00.

John Wick 4 plakat

John Wisk4. Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Seanse: 24 – 28 marca oraz 1-4, 11 kwietnia o godz. 19:00. Czas 2 godz. 49 min.

Kurierka. Film opowiada historię Władysławy Krystyny Rzepeckie z domu Harat i jej śmiertelnie niebezpiecznej misji jako młodej 17-letniej dziewczyny przewożącej w 1943 r. wykradzione z KL Auschwitz dokumenty (dotyczące zbrodni niemieckich i Holokaustu) do Komendy Głównej AK w Warszawie. Później dokumenty te trafiły do Londynu i legendarnego kuriera Jana Karskiego i jego raportu przedstawionego prezydentowi USA. Film w reżyserii Marka Luzara (ASP Kraków) pokazuje też niezwykła ucieczkę z pomocą m.in. rodziny Haratów z Libiąża i więźniów KL Auschwitz.
Czas trwania 52 min. Film jest połączeniem animacji i wywiadu z 90-letnią Władysławą Rzepecką.
Władysława Rzepecka po wojnie mieszkała i pracowała w Krakowie. Jest pochowana na cmentarzu Podgórskim w Krakowie.

Bezpłatny seans filmowy 30 kwietnia o godz. 17:00.

Allelujah. Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena. Spojrzenie na życie piosenkarza i autora tekstów Leonarda Cohena przez pryzmat jego międzynarodowego hitu “Hallelujah”. Ballada, którą nasze dzieci doskonale znają ze “Shreka”, wcześniej podzieliła los wielu niekwestionowanych arcydzieł świata: początkowo ją odrzucono, a teraz jest znana na całym świecie. Ten kinowy dokument muzyczny opowiada nie tylko historię samego Leonarda Cohena, kanadyjskiego poety i barda, ale przede wszystkim jego chyba najbardziej znanego utworu: “Hallelujah”. Skomplikowane dzieje tej ballady zainteresują na pewno polskich fanów i fanki Cohena.

Seanse: 2 i 30 kwietnia o godz. 16:00.

plakat filmowy

Szkoła Magicznych Zwierząt. Jesteście gotowi na prawdziwą magię? Zapraszamy do szkoły, której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami! Zagadka, przyjaźń i gadający lis już od pierwszego dnia czekają na nową uczennicę Idę. Co wyniknie z tego nietypowego połączenia?
Film zachwyci wielbicieli czarów i wciągających zagadek. Magiczna opowieść na podstawie książek Margit Auer to idealna filmowa przygoda dla całej rodziny!

Seanse: 31 marca, 1, 3, 4, 11 kwietnia o godz. 17:00, 2 kwietnia o godz. 14:00, 29 kwietnia godz. 11:00. Czas 1 godz. 33 min.

plakat filmowy

Ant-Man i Osa: Kwantomania. Superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa w nowym, pełnym przygód filmie. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton), będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe.

Seanse: 15-18 kwietnia godz. 16:30

Krzyk VI. Nowy Jork. Nowe zasady. W wielomilionowym mieście nikt nie usłyszy twojego krzyku… Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać.

Seanse:  14-18 kwietnia godz. 19:00. Czas 2 godz. 3 min. Czas 2 godz. 3 min.

Guillermo del Toro: Pinokio. Zachwycająca od strony wizualnej i muzycznej filmowa opowieść w technice poklatkowej o drewnianym pajacyku, który ożył, autorstwa nagrodzonego Oscarami Guillermo del Toro. W rolach głównych:Ewan McGregor,David Bradley,Gregory Mann

Seanse:  21-25 kwietnia godz. 14:00. Czas 1 godz. 57 min.

Wieloryb. Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Seanse:  21-25 kwietnia godz. 16:30. Czas 1 godz. 57 min.

Wszystko wszędzie na raz. „Wszystko wszędzie naraz” to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych – Daniela Kwana i Daniela Scheinerta oraz producentów Anthony’ego i Joe Russo (Avengers: Endgame).
Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.
Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

Seanse:  21-25 kwietnia godz. 19:00. Czas 2 godz. 20 min.

Co w trawie gra. To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine.
Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy.
Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Seanse:  28-30 kwietnia oraz 1,2 maja  godz. 15:00. Czas 1 godz. 22 min.

Plakat filmowy
WYRWA. Niewierność, zagadkowy wypadek i mężczyzna, który na własną rękę podejmuje śledztwo, by odkryć prawdę o tajemniczej śmierci swojej żony. Intrygujący thriller „Wyrwa” to fabularna produkcja CANAL+ ORIGINAL z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim, oparta na głośnej książce Wojciecha Chmielarza, autora „Żmijowiska”. Film trafi do kin w całej Polsce w pierwszej połowie 2023 roku. Reżyserem „Wyrwy” jest nominowany do Oscara twórca seriali „W głębi lasu” i „Skazana” Bartosz Konopka. Za koncept fabularny odpowiada Marcin Ciastoń – autor wyróżnionego nagrodą za najlepszy scenariusz filmu „Hiacynt”. W pozostałych rolach występują: Olga Bołądź („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Maria Pakulnis („Planeta Singli 3”), laureatka Złotych Lwów za debiut aktorski Marta Stalmierska („Apokawixa”, „Johnny”) oraz objawienie hitu „Furioza” – Konrad Eleryk. Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił…

Seanse:  28-30 kwietnia, 1,2 maja godz. 17:00 i 19:00. Czas 1 godz. 35 min.

KICIA KOCIA MÓWI DZIEŃ DOBRY. Tytułowa rezolutna kotka Kicia Kocia, wraz z wyrozumiałymi opiekunami i przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami.

Seanse:  28 kwietnia godz. 14:00,  29 kwietnia godz. 10:00, 30 kwietnia godz. 11:00, Czas 45 min.

Back to top