– Projekty dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Libiąskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie w kwocie 29 000,00 zł na realizację zadania pt. „Nie wolno nam zapomnieć!”.

Na zadanie składa się przygotowanie wystawy czasowej i wystawy on-line zrealizowanej ze zbiorów artystycznych tzw. kolekcji „oświęcimskiej” Libiąskiego Centrum Kultury wraz z wydaniem katalogu zbiorów i realizacji wydarzeń towarzyszących. Projekt realizowany będzie od maja do października 2022r.

W LCK trwają prace nad przygotowaniem wystawy pn „77” upamiętniającej siedemdziesiątą siódmą rocznicę wyzwolenia obozu KL Auschwitz. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace artystyczne (malarstwo, grafika, rzeźba i rzemiosło artystyczne) z tzw. kolekcji „oświęcimskiej”. Otwarcie odbędzie 24 października o godz. 17:00. Zadanie realizowane jest w ramach programu Kultura – Interwencje. Edycja 2022 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Libiąskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w niecodziennym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w dniu 24.10.2022r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w Galerii Sztuki LCK.

w programie:

  •  wykład Pani Agnieszki Sieradzkiej na temat sztuki obozowej KL Auschwitz-Birkenau
  •  wystawa pn. „77” upamiętniająca siedemdziesiątą siódmą rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Prezentacja dzieł artystycznych (malarstwo, rzeźba, grafika) pochodzących z tzw. kolekcji oświęcimskiej będącej w posiadaniu LCK od 2012 r.

Wydarzenie realizowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu dotacyjnego Kultura-Interwencje. Edycja 2022

Rezultatem projektu jest powstanie wystawy prezentującej prace w Galerii Sztuki LCK. Wystawa powstała również w wersji elektronicznej, do której obejrzenia zapraszamy tutaj

 

Jednym z rezultatów realizacji projektu było wydanie katalogu wystawy – link do wersji elektronicznej katalogu.

Back to top