– 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Libiążu – podsumowanie

Podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Libiążu udało się zebrać do puszek 22 787,87 zł. To kwota większa niż rok temu.

W tym roku kweście towarzyszyło hasło „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze były zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulice Libiąża, Żarek i Gromca wyruszyło 29 wolontariuszy. Sztab mieścił się w Libiąskim Centrum Kultury i tutaj koncentrowały się wydarzenia związane z finałem nazwane „Magiczny Wieczór”. Podczas koncertu „Hej kolęda, kolęda” w Sali Widowiskowej wystąpiły KGW Libiążanki, KGW Macierzanki oraz Grupa Śpiewacza „Wrzos”. Uczestnicy mogli też obejrzeć nagrania z występami zwycięzców Konkursu Piosenki Świątecznej zorganizowanego w grudniu zeszłego roku przez LCK. Później na scenie Oddział Specjalnej Troski zaprezentował swój kabaretowy program „ABC górnictwa dla niewtajemniczonych”. Atrakcją dla najmłodszych był natomiast Karnawałowy Bal Przebierańców połączony z warsztatami plastycznymi.

Podczas tych wydarzeń trwały licytacje przedmiotów podarowanych na rzecz WOŚP (również w formie telefonicznej). Wśród nich były m.in.: koszulki, kalendarze, książki, płyty, plakaty, domki dla owadów wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu, gadżety promocyjne Gminy Libiąż i wiele innych.

Aukcje stacjonarne zakończyły się rezultatem 545 zł, a telefoniczne – 410 zł. Pieniądze z licytacji trafiały do puszek wolontariuszy. „Magiczny wieczór” zakończyło Światełko do Nieba, do którego włączyli się strażacy z OSP Moczydło.

Podczas 30 finału WOŚP w Libiążu, łącznie z eSkarbonką, udało się zebrać 23 037,87 zł (w poprzednim roku było to 22 431,56 zł).

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację finału WOŚP w LCK, występującym na scenie paniom z KGW Libiążanki, KGW Macierzanki, członkom GŚ „Wrzos” i Oddziału Specjalnej Troski, strażakom z OSP Moczydło i OSP Libiąż oraz wszystkim mieszkańcom, którzy wsparli akcję wrzucając datek do skarbonki.

 

 

Back to top