– Ferie 2022 z LCK – podsumowanie

Tegoroczne ferie trzeba zaliczyć do udanych. Nie brakowało śniegu, mrozu, ale przede wszystkim atrakcji i ciekawych warsztatów przygotowanych przez Libiąskie Centrum Kultury dla dzieci i młodzieży.

Na propozycję LCK złożyły się codzienne zajęcia w Libiążu, Żarkach, Gromcu i Kosówkach. Nie zabrakło oczywiście seansów w Ale! Kino i wycieczek, które jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. W Krakowie była okazja zwiedzić podziemia Rynku Głównego, przespacerować się Bulwarami Wiślanymi i zobaczyć ciekawe eksponaty podczas wystawy motyli. Dużo frajdy młodszym i starszym sprawił wyjazd na lodowisko oraz późniejsze ognisko i pieczone kiełbaski przy LCK. Rajem dla młodych pasjonatów była wycieczka do Kolejkowa – gdzie każdy mógł zobaczyć niezwykły świat w miniaturze.

Popularne były zajęcia stacjonarne. Dzieci chętnie obejrzały Retro Bajki, czyli przygody Misia Uszatka i kota Filemona, które były połączone z zajęciami origami. Podczas warsztatów etniczno-rytmicznych miały okazję do tańca i zabawy przy akompaniamencie różnych instrumentów. Wiele ruchu było przy zajęciach Capoeiry i Tai Chi. Swoje zdolności manualne i plastyczne młodsi i starsi ćwiczyli podczas warsztatów ceramicznych i plastycznych. Powstały wtedy piękne kolaże, prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka, a także maski karnawałowe. Te ozdoby przydały się podczas balów, które odbyły się w Żarkach i Libiążu. Jak widać na zdjęciach, miło spędziły na nich czas nie tylko dzieci, bo w zabawę włączyli się także rodzice. Publiczność zgromadziły również teatrzyki lalkowe „Baśń o 12 miesiącach” wystawiane przez instruktorów LCK. Dodatkowo, po występach dzieci mogły obejrzeć kukiełki i próbować je własnoręcznie animować.

 

 

 

Back to top