– Podsumowanie cyklu “50 km Pięćdziesięciolecia”

Zakończył się cykl marszów Nordic Walking z okazji 50-lecia Praw Miejskich Libiąża.
Aktywnie uczcili jubileusz
Poświecili swój czas i dzięki temu mają na koncie nie lada wyczyn! Leonora i Wojciech Bałazy, Marzena Białek, Anna Janic, Alfreda Klonowska, Katarzyna Kłapyta, Małgorzata Kogut, Agnieszka Łabza, Urszula Norys, Monika Piasecka, Miłosz Piwowarczyk, Józefa Sikora, Magdalena Szarek, Józef Szefer, Andrzej Waligóra, Bogusław Witoń z córkami Natalią i Anną, Danuta Wyrobkiewicz oraz Barbara Ziajka. Te osoby mogą pochwalić się pokonaniem 50 kilometrów z kijami z okazji przypadającego w 2019 r. jubileuszu 50-lecia praw miejskich Libiąża. Dystans pokonali podczas pięciu imprez nordic walking zorganizowanych przez Libiąskie Centrum Kultury w każdej części naszej gminy.
Były to bardzo fajne imprezy integrujące ludzi z okolic. Nordic Walking to znakomita forma rekreacji odpowiednia dla wszystkich, młodych i starszych, dla zaawansowanych i początkujących, zwłaszcza, że nasza gmina jest bogata w tereny rekreacyjne To był trafiony pomysł by w ten sposób uczcić jubileusz Libiąża. Osobiście dzięki udziałowi w imprezie poznałem Kosówki i okolice Gromca. Co ciekawe zawsze dopisywała nam pogoda – skomentował Miłosz Piwowarczyk.
Dwukrotnie w Libiążu, a także w Żarkach, Gromcu i Kosówkach maszerowali malowniczymi trasami. Dzięki uprzejmości Łukasza Płatka i Pawła Siudy mogli nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również dowiedzieć się interesujących rzeczy z historii gminy Libiąż. Libiąski radny i historyk Łukasz Piątek podczas marszu w Kosówkach opowiedział o ciekawych wydarzeniach, które na przestrzeni lat wydarzyły się w tej dzielnicy Libiąża. Na półmetku finałowego marszu 21 września w miejscu gdzie do niedawna stał Pomnik Partyzantów na uczestników czekał miłośnik lokalnej historii Paweł Siuda, który przedstawił tragiczne losy walczących z niemieckim okupantem żołnierzy, ukrywających się w libiąskich lasach w okresie II Wojny Światowej.
Na mecie ostatniego z marszów wiceburmistrz Libiąża Hubert Szumniak wręczył pamiątkowe medale i dyplomy wszystkim uczestnikom jubileuszowych imprez nordic walking. Tradycyjnie czekał na nich również gorący poczęstunek regeneracyjny. Z racji finału można było obejrzeć prezentacje zdjęć z wcześniejszych marszów, a każdy z uczestników imprezy otrzymał nagrody rzeczowe. Warty odnotowania jest również fakt wykonania specjalnej okolicznościowej koszulki, w której zaprezentował się jej autor Józef Szefer.
Jako libiąski samorząd jesteśmy niezwykle dumni, że tak aktywnie postanowiliście Państwo uczcić 50 lat praw miejskich naszego miasta – podsumował wiceburmistrz Hubert Szumniak.

 

 

Back to top